Neler yeni

Hoş Geldiniz FXFORUMTR Türkiye'nin en güvenilir forex topluluğu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve böylece çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsiz, peki ne bekliyorsunuz?

Kontrollü Sosyal HAYAT

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda korona virüs riskini hepimiz için azaltmaktır. Maske 😷 Mesafe ↔️ Temizlik 🧼 dikkat edelim.

Forex Rehberi Yayında 📺

Forex Rehberi Yayında 📺 Türkiye'nin yeni ve tek Forex Topluluğu artık sizlerle 💣

Forum Kurallarından Bilginiz Var Mı? 🤔

Forum sistemi hakkında yeni kurallar gelmiştir. Eğer forum yetkilerinizin elinizden alınmasını istemiyorsanız okumalısınız 📨

Çalışan kişi başına üretim düştü

2314582_360x203.jpg

Takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,5 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, 2022 yılı ikinci dönemine göre yüzde 5,7 düştü.​

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, üçüncü çeyrekte yıllık bazda düştü.

Verilere göre, takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,7 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, 2022 yılı II. dönemine göre yüzde 3,6 düştü.

Takvim etkilerinden arındırılmış ana sanayi grupları (MIGs) verileri incelendiğinde, çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki yılın aynı çeyreğine göre en fazla artışın yüzde 0,5 ile Dayanıksız Tüketim Malı Üretimi’nde gerçekleştiği görüldü. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki çeyreğe göre ana sanayi gruplarının tümünde azalış gerçekleşti.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8