Neler yeni

Hoş Geldiniz FXFORUMTR Türkiye'nin en güvenilir forex topluluğu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve böylece çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsiz, peki ne bekliyorsunuz?

Kontrollü Sosyal HAYAT

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda korona virüs riskini hepimiz için azaltmaktır. Maske 😷 Mesafe ↔️ Temizlik 🧼 dikkat edelim.

Forex Rehberi Yayında 📺

Forex Rehberi Yayında 📺 Türkiye'nin yeni ve tek Forex Topluluğu artık sizlerle 💣

Forum Kurallarından Bilginiz Var Mı? 🤔

Forum sistemi hakkında yeni kurallar gelmiştir. Eğer forum yetkilerinizin elinizden alınmasını istemiyorsanız okumalısınız 📨

Katılım Menkul Değerler Basında Biz!

fxforumtr

Administrator
Moderatör
641.png
Finans sektörünün yeni yüzü Katılım Menkul Değerler ve Yatırım kapılarını açıyor.

Net Holding bünyesinde kurulan Katılım Menkul Değerler finans sektörüne giriş yapıyor.

Net Holding, 30 milyon TL sermaye ile geniş yetkili aracı kurum olarak kurduğu Katılım Menkul Değerler ile finans sektörüne giriş yapıyor. Katılım Menkul'ın Yönetim Kurulu; Yönetim Kurulu Başkanı ve Net Holding temsilcisi Sn. Hande Tibuk, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Orlando Carlo Calumeno, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Erkan Kaya, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. D. Murat Ergin’den oluşuyor.

Güçlü sermayedar ve sermaye yapısına dikkat çeken Hande Tibuk, “En önemli dayanağımız, finans sektöründe önemli bilgi ve tecrübe birikimi bulunan Net Holding’in güçlü desteğinin bizi besleyecek olmasıdır.” diyor. Hande Tibuk, grubun faaliyetlerindeki mükemmeliyetçi hizmet yaklaşımının finans sektöründe Katılım Menkul Değerler ve Yatırım tarafından sürdürüleceğine işaret ediyor.

Finansal Süpermarket​

Tam bir finansal süpermarket denebilecek yapılanmalarının olduğunu anlatan D. Murat Ergin, her tür yatırımcının ulaşmak istediği ürüne üst düzey hizmetle karşılık vereceklerini söylüyor. Forex, hisse senedi, vadeli işlemler, opsiyonlar, tahvil-bono ve yatırım fonu alım-satımı Katılım Menkul Yatırım’ın hizmet verdiği ana dallar. Bu noktada yatırımcının, kendi varlığına ve risk algısına göre belirlediği finansal hedeflerine ulaşması yolunda Katılım Menkul Yatırım’ın güçlü kadrosuyla eşlik edeceğini kaydeden Ergin, “Özel sektör tahvili piyasalarında da önemli bir yer elde edeceğimizi düşünüyoruz.” diyor.

Forexte Fark Yaratacak​

Katılım Menkul Değerler, kaldıraçlı ve riski yüksek bir piyasa olan Forex alanında da aktif olmak istiyor. Bu noktada sorunun kaldıraçta değil, doğru kaldıraç oranı kullanmamakta olduğunu anlatan D. Murat Ergin, “Kaldıracı bir neşter olarak düşünün. Neşter bir cerrahın elinde şifa veren bir alet olurken bir suçlunun elinde insanlara zarar verebilir. Sorun neşterde değil, neşteri tutan ellerde. Bu düşünce ile yola çıkarak, yatırımcılarımıza, ellerindeki bu gücü en iyi şekilde kullanmaları amacı ile sürekli eğitim faaliyetleri planlıyoruz.” diyor.

Forex piyasasındaki hizmet anlayışını anlatan Ergin, “Öncelikle, gelişmiş bir altyapı ile kurduğumuz emir iletim platformu sayesinde tüm işlemlerimizi yurtdışı likidite sağlayıcılarına ileteceğiz ve bu sayede müşterilerimizle çıkar çatışması yaşamayacağız. Aynı zamanda müşterilerimize en iyi fiyatı sunarak getirilerini azami düzeye yükseltmek için çalışacağız.” şeklinde konuşuyor.

639.png640.png641.png

Doğru yatırım ve akıllı tercih, mutlu yatırımcı sonucunu doğuracak​

Sektörün geleceğini; yatırımcı, aracı kurumlar ve ilerleyen teknoloji başlıkları altında değerlendirmek gerektiğini söyleyen D. Murat Ergin, bu üç gruptaki ilerlemenin birbirinden ayrı kalamayacağını, birbirini besleyen bir geleceği paylaşacağını ifade ediyor. Ergin, şu değerlendirmeyi yapıyor:

YATIRIMCI: Finansal piyasalarda derinlik yatırımcının bilinçlenmesi ile artacak.

ARACI KURUMLAR: Artan derinlik ve yükselen bilinç, aracı kurumları daha yüksek kalitede hizmet vermeye yönlendirecek. Doğru yatırım ve akıllı tercih, mutlu yatırımcı sonucunu doğurdukça piyasanın büyüdüğünü göreceğiz.

TEKNOLOJİ: Sektörün geleceğini şekillendirecek en güçlü unsur. Teknolojinin verdiği imkanlar, yüksek internet kullanım oranı, akıllı telefonların hayatımız içindeki yeri, finans dünyasını şekillendiriyor. Artık günün her saatinde akıllı telefonlar üzerinden yatırımcıların piyasaları takip ettiği, işlem yaptığı bir dönemdeyiz. İnsan faktörünün giderek azaldığı, belki devreden çıktığı ve teknolojinin yatırım dünyasını değiştireceği bir gelecek bizi bekliyor. Aracı kurumlar, mevcut durumdaki gibi sadece finansal varlıkların alım satımına aracılık etmekten ziyade, yatırımcının daha derin, daha hızlı bilgi alabildiği, finansal danışmanlık hizmetinin öne geçtiği bir yapıya dönüşmek durumunda kalacaklar.

D. Murat Ergin, yatırımcının son noktada kendi kararını kendisinin vereceğini, ama aracı kurumların yüksek teknoloji yardımı ile daha detaylı bilgiyi daha hızlı vermenin peşinde olacağını söylüyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8