Neler yeni

Hoş Geldiniz FXFORUMTR Türkiye'nin en güvenilir forex topluluğu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve böylece çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsiz, peki ne bekliyorsunuz?

Kontrollü Sosyal HAYAT

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda korona virüs riskini hepimiz için azaltmaktır. Maske 😷 Mesafe ↔️ Temizlik 🧼 dikkat edelim.

Forex Rehberi Yayında 📺

Forex Rehberi Yayında 📺 Türkiye'nin yeni ve tek Forex Topluluğu artık sizlerle 💣

Forum Kurallarından Bilginiz Var Mı? 🤔

Forum sistemi hakkında yeni kurallar gelmiştir. Eğer forum yetkilerinizin elinizden alınmasını istemiyorsanız okumalısınız 📨

Yeni başlayanlar için: Forex ticaret süreci nasıl işler?

fxeditor

New member
Forex piyasalarında işlem yapmak için belirli bir deneyim lazım. Bu yüzden de karmaşık görünebilir ama merak etmeyin. Herhangi bir konuda eğitim almadan, analizleriyle ve deneyimleriyle ustalaşan çok kişi görüyoruz. Tabi kaybeden de çok kişi var. Peki ama Forex ticaret süreci nasıl işler? Gelin isterseniz yakından bir göz atalım.

Forex piyasalarında döviz işlemi yapma süreci şu şekilde ilerler:​

• Tüccarlar alım ve satım yapmak için aracı kuruma uğrarlar. Aracı kurum bir zemin sağlar.
  • Aracı kurumlar tüccar adına bir hesap açar ve bu hesaba da ticaret hesabı der.
  • Tüccarlar, özel yazılımlarla geçmiş ve mevcut fiyat dinamiklerini inceler, bilgi alır ve döviz alım satım anlaşmalarını yapmak için talepte bulunur.
  • İşte tam da burada Forex aracı şirket devreye girer. İşlemi yapar ve sonuçları tüccarın hesabına kaydeder.
Aslında bütün işlemin mantığı, matematiği bu şekilde. Satın alınan para biriminin fiyatı ne kadar yükselirse tüccar onu başka bir para birimi karşılığında satabilir ve kar elde edebilir. Tipik bir döviz bürosu olduğunuzu düşünün. Bu mantıkla bakarsanız daha rahat ilerleme kaydedersiniz.

Alım satım terminalinde yer alan çizgilerin çoğunu iyi analiz etmek gerekir. Buna da okuma diyoruz. İşlevlerin bolluğu, pek çok yeni tüccar için nitelikli analiz gerekliliği gibi görünüyor olabilir. Bu konuda (en azından Forex) eğitim almış olan analistler ticaretin temellerini iyi bildikleri için çok daha hızlı bir şekilde kar elde etme ihtimalleri var. Bu gayet mantıklı. Lakin ticaretin büyük bir kısmı teknik olarak yapılır. Öğretilir ve uygulanır. Gayet nettir.

Gerçek bir para ile ticaret yapmak istiyorsanız size lazım olan 2 şey var. Bilgi ve deneyim. Bilgi ve uygulama konusu tematik literatür okuyarak da elde edilebilir. Ama tabi çok çalışmanız lazım. Forex şirketlerinin web seminerlerine katılarak da piyasaları detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Müşterilerini eğiten ve çevrimiçi ticaret sağlayan aracı şirketler, bu konuda size deneyim sağlayacaktır. Bu konuda bir Forex yol haritası ihtiyacınız var. Size bunları sağlayacak pek çok içerik ile karşınızda olmaya devam edeceğiz.​

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8